Azon vagyok, hogy Szabó Magda számomra legfontosabb üzenetét megéljem és továbbadjam a foglalkozásaimon, egy általam celebrált családi eseményen, egy irodalmi estemen vagy egy céges rendezvény háziasszonyaként.
Gerbert Judit vagyok. 1977-ben születtem Szombathelyen, 14 éves koromig Hegyfalun éltem. 1991-től voltam a Pápai Református Gimnázium diákja és 1995-ben kezdtem el színészmesterséget tanulni. Felsőfokú színészi végzettségemet 2003-ban szereztem.
Anyukám sokat énekelt otthon, apukám pedig rendszeresen ült le a zongorához. Egyszerre tanultam meg beszélni és énekelni. Ha autóval utazott a család, már az első néhány kilométer után kamarakórus lettünk, de fürdőszobai kánonban is jó voltam 5-6 éves koromra.
Próbáltak rávenni, hogy tanuljak zenélni, rövid ideig barátkoztam a zongorával, de hamar rájöttem, hogy az én igazi hangszerem a hangom.
Általános iskolás koromtól énekelek kórusban, a gimnáziumban a tenor szólamot erősítettem. 1994-ben kezdtem komolyabban énekelni tanulni a pápai zeneiskola magánének szakán.
1997 óta dolgozom színészként. 1999-től 12 évig voltam a Győri Nemzeti Színház tagja.
Volt szerencsém használni a hangomat színpadon, filmen, reklámban, szinkronban és énekesként. Kedvenc énektanárom, Schwimmer János operaénekes szerint „meleg-barna kontra-alt” vagyok. Nekem tetszik.
2011-ben hagytam ott a Győri Nemzeti Színházat. A társulati lét után sem mondtam le a színpadról, hiszen önálló estjeimmel, irodalmi összeállításaimmal, ünnepi megemlékezéseimmel az ország számos pontjára hívnak és megyek is boldogan.
2013 tavaszán végeztem az ország legrégebbi, legismertebb és legelismertebb kisgyerekkori művészeti nevelői módszertani tanfolyamán, a módszer kidolgozójától közvetlenül megtanulva az igazán fontos dolgokat. 2013 ősze óta tartok foglalkozásokat kisgyerekes családoknak, napjainkban főként Győrben. 2020-ban váltam ki az országos hálózatból és léptem a saját utamra. Köszönöm minden anyukának, apukának, nagyszülőnek és a gyerekeknek, akik hétről hétre ott vannak velem, viszik a jó híremet, ezzel új és újabb családoknak csinálnak kedvet a foglalkozásaimhoz.
Több, mint két évtizede dolgozom rendezvények háziasszonyaként, ügyféltalálkozótól kiállításmegnyitóig.
Hasonlóan régre tekint vissza a családi eseményeken való közreműködésem is: miután ceremóniamester vagy szertartásvezető voltam egy esküvőn, gyakran én celebrálhatom a házasságban született gyerekek névadó ünnepségét. Idős hozzátartozó polgári búcsúztatója kapcsán is én jutok a család eszébe. Megtisztelő és felemelő feladat mindahány.
Hasonlóan régre tekint vissza a családi eseményeken való közreműködésem is: miután ceremóniamester vagy szertartásvezető voltam egy esküvőn, gyakran én celebrálhatom a házasságban született gyerekek névadó ünnepségét. Idős hozzátartozó polgári búcsúztatója kapcsán is én jutok a család eszébe. Megtisztelő és felemelő feladat mindahány.
Négyévesen már színésznő akartam lenni és ebből nem engedtem. Sok kanyarral és kacskaringóval az lettem. Nem múlt el máig sem, de átalakult, több lett, új dolgok formálódtak belőle.
1977-ben születtem és 14 éves koromig egy hatszáz lelkes, vas megyei faluban – Hegyfalun – nevelkedtem. Apukám volt ott a körzeti orvos. Az orvosi rendelő utcáját egy ideje már Dr. Gerbert Ottó utcának hívják.
1991-ben az akkor újrainduló Pápai Református Kollégium Gimnáziumában kezdtem meg középiskolai tanulmányaimat. Inkább kevesebb, mint több sikerrel.
1995-től évente jelentkeztem a Színház- és Filmművészeti (akkor még) Főiskolára. A hat próbálkozásomból egy sem sikerült. Viszont szintén ‘95-ben felvettek a Gór Nagy Mária Színitanodába, itt tanultam a színészmesterséget.
2011-ig dolgoztam “igazi” társulati színészként, főként a Győri Nemzeti Színházban, de már a ‘90-es évek második felétől megtalált a rendezvény-szakma és ez máig is tart.
A művészeti nevelés 2013-ban lett meghatározó része az életemnek. Abban az évben végeztem el a Ringató módszertani tanfolyamot, Gállné Gróh Ilonánál, a módszer kidolgozójánál. Időm nagyobbik részében most is szenvedélyesen “tanítom” a kisgyerekes családokat arra, hogy hogyan tudnak még jobban kapcsolódni a 3 éven aluli, akár csak néhány hetes gyerekükhöz. TenTE Judittal néven találod meg a foglalkozásaimat, leginkább Győrben és környékén.
Határozott vagyok és következetes, bármiről is legyen szó az életben. A határozottságomra nagyban ráerősít jellegzetesen mély hangom (ami fel-felbukkant szinkronhangként is), talán emiatt szigorúbbnak tűnök, mint amilyen valójában vagyok.
Van egy remek férjem és egy csodás lányom. Az élet szép.
Szülők, családok és megrendelők visszajelzései.
Amikor megszületett a kisfiam, egy jóakaróm azt mondta, hogy ha Győr, akkor Gerbert Judit! Nem hazudott, azóta is a kedvenc férjem rá a tanúm, hogy ha nincs meg a heti "miténo" adagom, akkor nem vagyok jófej...🐉🐲😅 Már minden helyszínt bejártunk Juditért, és ez így lesz továbbra is: valahol elcsípjük, ha el tudunk időben indulni! 😃 Gyertek Ti is! Szívből ajánlom!
Művészeti nevelés, irodalmi és zenés műsorok, valamint személyes, jó ízlésű ceremóniák és rendezvények.
Szabó Magda